Jaguar XJ po modernizacji

Jaguar odświeżył swój flagowy model XJ.

Odmłodzony Jaguar XJ otrzymał reflektory full-LED i zmodyfikowane, diodowe lampy tylne. Samochód został wyposażony w system multimedialny InControl Touch Pro, który może współpracować z urządzeniami działającymi w oparciu o systemy iOS oraz Android.

Jaguar XJ ma teraz elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (EPAS). Producent twierdzi, że dzięki niemu udało się zmniejszyć zużycie paliwa o 3 proc. w cyklu mieszanym, ponieważ układ zużywa energię tylko wówczas, gdy kręci się kierownicą, a nie cały czas.

Wysokoprężny silnik 3,0 V6 został wzmocniony. Zamiast 275 KM i 600 Nm rozwija 300 KM i 700 Nm. Z nim pod maską XJ przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,9 s i emituje do atmosfery 149 g dwutlenku węgla na kilometr.

Gama została rozszerzona o wariant Autobiography, dostępny tylko w modelu ze zwiększonym rozstawem osi. Topowa wersja wyróżnia się m.in. chromowanymi detalami nadwozia i 20-calowymi felgami. W tylnym rzędzie zamontowane zostały osobne regulowane fotele. Nowością jest też odmiana R-Sport, która (jak wskazuje nazwa) ma sportowe zacięcie.