Aston Martin DB5 George′a Harrisona sprzedany

Aston Martin DB5 George′a Harrisona sprzedany

Na tradycyjnej, świątecznej aukcji zorganizowanej przez dom COYS, pod młotek trafiły auta należące niegdyś do muzyków The Beatles i Led Zeppelin.

Samochody sławnych ludzi często osiągają na licytacjach ceny przekraczające rzeczywistą wartość danego pojazdu. Wiedzieli o tym organizatorzy  charytatywnej, londyńskiej aukcji COYS True Greats Auction, na której pojawiły się auta znanych osób.

Aston Martin DB5, należący niegdyś do George′a Harrisona, został sprzedany za 350 tys. funtów (ok. 1,9 mln zł). Jak twierdzą eksperci, to o 150 tys. powyżej szacowanej wartości. Samochód został kupiony przez anonimowego fana Astonów i grupy The Beatles z Houston w Teksasie. W lipcu tego roku pod młotek trafiło inne auto zmarłego w 2001 roku Beatlesa – Ferrari 365 GTC, które osiągnęło cenę równowartą 1,7 mln zł.

Dom aukcyjny COYS wystawił też Corda 810 Phaeton z 1936, które kiedyś była własnością Jimmy′ego Page′a z Led Zeppelin. Auto zostało sprzedane za 80 tys. funtów. Za jeszcze więcej poszedł Mercedes-Benz 540 K, kiedyś należący do szefa Formuły 1 Bernie′ego Ecclestona. Samochód osiągnął cenę 864 tys. funtów, chociaż w przybliżeniu był wart pół miliona funtów.

W sumie samochody zlicytowane przez COYS zostały sprzedane za łączną kwotę 4,5 mln funtów.