Aston Martin V12 Vantage Roadster - unikalny

Aston Martin V12 Vantage Roadster - unikalny

Aston Martin V12 Vantage Roadster będzie kosztował około 150 000 funtów. Producent planuje zbudować tylko 101 egzemplarzy auta.

V12 Vantage to jeden z najbardziej szalonych modeli firmy Aston Martin. Samochód, który mierzy 4,3 metra długości ma pod maską silnik o pojemności 5,9 litra i mocy 570 KM. Wersja coupe została zaprezentowana w 2009 roku. Teraz brytyjski producent pokazał roadstera. Jego wytwarzanie rozpocznie się pod koniec tego roku i potrwa dziewięć miesięcy. Aston zbuduje 101 sztuk otwartej wersji V12 Vantage.Aston Martin V12 Vantage Roadster - GALERIA


Żeby utrzymać odpowiednią sztywność nadwozia po usunięciu dachu, konstrukcja musiała zostać wzmocniona, a co za tym idzie – przybrała na wadze. Dlatego Aston Martin dostał mocniejsze zawieszenie z przodu i z tyłu. Zmieniona została też tylna klapa i spojler. Wiele elementów wykonano z włókna węglowego, w tym wloty powietrza na masce i po bokach, obudowy lusterek i ramki tylnych świateł. Specjalnie dla roadstera zaprojektowano nowe wzory felg. Vantage ma czarne końcówki układu wydechowego.

W środku w dolnej części konsoli środkowej plastikowe przyciski zostały zastąpione przez ich szklane odpowiedniki. Opcjonalny Carbon Interior Pack sprawi, że we wnętrzu zainstalowane zostaną panele z włókna węglowego.