Aston Martin Rapide S - więcej mocy, większa paszcza

Aston Martin Rapide S - więcej mocy, większa paszcza

Mocniejsza odmiana modelu Aston Martin Rapide ma kontrowersyjny przód, który może nie spodobać się fanom marki.

Rapide S ma trafić do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, w cenie ok. 150 000 funtów. Sportowa limuzyna dostała znaczny zastrzyk mocy.

Samochód jest napędzany w wolnossącym silnikiem V12 o pojemności 5,9 l, mocy 558 KM i maksymalnym momencie obrotowym 620 Nm. To od 81 KM i 20 Nm więcej, niż ma pod maską standardowy model.
 Aston Martin Rapide S - GALERIA

Aston Martin Rapide S jest też szybszy od zwykłej wersji. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 (o 0,3 s szybciej), a jego prędkość maksymalna wzrosła z 302,5 do 305,7 km/h. Samochód spala średnio 14,1 l/100 km i emituje do atmosfery 332 g dwutlenku węgla na kilometr.

Aston Martin nie napracował się nad zmianą wyglądu auta. Jednak jedna zmiana całkowicie odmieniła Rapide. Producent usunął poprzeczkę przecinającą przedni wlot powietrza, przez co grill stał się naprawdę bardzo duży, może nawet za bardzo.

Opcjonalnie do czterodrzwiowego coupe będzie można zamówić Carbon Exterior Pack, w którego skład wejdą splitter, dyfuzor, obudowy lusterek i detale w tylnych lampach. Wszystkie te elementy są wykonane z włókna węglowego.