Książka o Bondzie ukryta w Bentleyu

Książka o Bondzie ukryta w Bentleyu

Specjalne wydanie „Carte Blanche”, najnowszej książki o przygodach Jamesa Bonda, jest opakowane w pudełko o kształcie Bentleya Continentala GT.
 

Ian Fleming, twórca książek o Jamesie Bondzie, przed swoją śmiercią w 1964 roku zdążył napisać dwanaście powieści i dwa zbiory opowiadań o przygodach brytyjskiego agenta. Dziś 007 jest znany głównie z filmów. Jednak Fleming doczekał się następców, którzy opisują losy Bonda na kartach książek.

Najnowsza powieść „Carte Blanche”, której autorem jest Jeffery Deaver, będzie dostępna w limitowanej do 500 sztuk edycji. Przy jej stworzeniu współpracowało literackie wydawnictwo Hodder & Stoughton oraz Bentley Motors. Obecność brytyjskiego producenta luksusowych aut przy kreacji specjalnej wersji książki można łatwo wytłumaczyć.

W „Carte Blanche” Bond jeździ bowiem Bentleyem Continentalem GT. Dla 007 to powrót do przeszłości. Wprawdzie agenta za sprawą filmów utożsamiamy z Aston Martinem, ale na łamach książek Fleminga Bond poruszał się trzema Bentleyami.

Wyjątkowe wydanie „Carte Blanche” będzie schowane w opakowaniu z polerowanego aluminium, które wygląda jak Continental GT wynurzający się z piasku. To nawiązanie do pustyni wokół Dubaju, gdzie dzieje się część akcji powieści Deavera. Sama książka jest pokryta białą skórą Nappa, z wytłoczonym tytułem, nazwiskiem autora oraz logiem Bentleya.

Kartki od zewnętrznej strony mają czerwony kolor. Strony zostały „fachowo przycięte”. W książce tkwi kula kalibru 9 mm z numerem kopii specjalnej edycji „Carte Blanche”.

Kolekcjonerskie wydanie „Carte Blanche” w bentleyowym opakowaniu trafiło do sprzedaży 26 kwietnia, miesiąc przed rozpoczęciem dystrybucji w księgarniach. Książkę za cenę 1000 funtów można kupić na stronie www.007carteblanchebentley.com.