Bentley Flying Spur - luksus w brytyjskim stylu [Genewa 2013]

Bentley Flying Spur - luksus w brytyjskim stylu [Genewa 2013]

Bentley Flying Spur zastąpi w gamie brytyjskiego producenta model Continental Flying Spur.

Bentlay Continental Flying Spur był wytwarzany od 2005 r. Jego następca zadebiutuje w Genewie. Limuzyna jest lżejsza od poprzednika o 50 kg, dzięki masce i przednim błotnikom z aluminium i tylnej klapie z polimerowych kompozytów.

Z przodu zwracają uwagę reflektory ze zintegrowanymi światłami LED, większy i bardziej pionowo ustawiony grill oraz wloty powietrza w błotnikach. Auto będzie mogło jeździć na kołach o rozmiarach od 19 do 21 cali.

Wnętrze jest praktycznie nowe i pojawiło się w nim 600 nowych elementów. Ze starszego modelu pozostały tylko podłokietniki, uchwyty w drzwiach, osłony przeciwsłoneczne i kilka przycisków oraz pokręteł. Pasażerowie tylnego rzędu mogą sterować urządzeniami pokładowymi niezależnie od kierowcy.

Bentley Flying Spur jest wyposażony w silnik 6,0 W12 twin-turbo, rozwijający 625 KM i 800 Nm. Napęd jest przekazywany na cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej skrzyni automatycznej. Samochód przyspiesza do setki w 4,6 s i może się rozpędzić do 322 km/h. średnie spalanie wynosi 14,7 l/100 km.