LA Show 2010: Cadillac Urban Luxury Concept - mały, ale wiele warty

LA Show 2010: Cadillac Urban Luxury Concept - mały, ale wiele warty

Miejski Cadillac Urban Luxury Concept mógłby rywalizować z Aston Martinem Cygnet.
 

Cadillac Urban Luxury Concept wyglądem nawiązuje do nowych aut firmy oraz licznych konceptów pokazanych w ostatnich latach. Samochód zaprezentowany w Los Angeles wyróżnia się jednak małymi, jak na Cadillaca, rozmiarami.

Cadillac Urban Luxury Concept – GALERIA ZDJĘĆ

Zamiast okazałej limuzyny lub coupe, amerykański producent luksusowych samochodów stworzył tym razem auto mierzące zaledwie 3 835 mm długości. Rozstaw osi jest za to stosunkowo duży jak na wielkość auta i wynosi 2 467 mm. Wielkie, 19-calowe koła zostały umieszczone na rogach pojazdu, dzięki czemu Urban Luxury Concept ma sporo miejsca w środku. Cadillac twierdzi, że ich prototyp dorównuje przestronnością trzydrzwiowym kompaktom. Do środka wchodzi się przez drzwi otwierane niczym w Lamborghini.

Do napędu Urban Luxury Concept służy trzycylindrowy silnik 1.0 z turbosprężarką, który jest wspomagany motorem elektrycznym, auto jest więc hybrydą. Samochód ma dwusprzęgłową skrzynię oraz systemy start/stop  i odzyskiwania energii podczas hamowania.


Jak twierdzi Frank Saucedo, szef design Cadillaca, Urban Luxury Concept trafi w gusta klientów, którzy potrzebują oszczędnego, małego samochodu miejskiego, ale nie chcą rezygnować z luksusów znanych z klasycznych limuzyn. Gdyby mały Cadillac trafił do seryjnej produkcji rywalizowałby z Astonem Martinem Cygnet, który bazuje na Toyocie iQ.