Kolejny rekordowy kwartał dla Chevroleta

Kolejny rekordowy kwartał dla Chevroleta

W pierwszych trzech miesiącach roku Chevrolet sprzedał na świecie około 1,18 mln pojazdów, co oznacza dziesiąty z kolei rekordowy kwartał dla marki. Globalny sukces sprzedażowy to zasługa m.in.modelu  Cruze, który od roku 2009 roku trafił w ręce łącznie ponad 2 mln klientów.

W pierwszym kwartale tego roku Chevrolet sprzedał w USA ponad 469 000 samochodów, co oznacza wzrost o niemal 5%. Popularność zmodernizowanego modelu Traverse wzrosła w omawianym kwartale o 22%, dzięki czemu udział koncernu GM w rynku crossoverów wzrósł do 2,5%.

Wzrost sprzedaży zanotowano również w Brazylii, gdzie firma dostarczyła 141 000 aut, czyli o ponad 3% więcej niż w zeszłym roku. Niemal 24% całkowitej sprzedaży w pierwszym kwartale stanowił model Onix.

W Chinach w ręce klientów trafiło 165 000 samochodów, co oznacza wzrost o 2,5%, natomiast w Tajlandii zanotowano 14-procentowy wzrost sprzedaży do 17 000 pojazdów.

Chevrolet umacnia swoją pozycję na całym świecie, wykorzystując kompetencje koncernu GM w zakresie technologii i wzornictwa, aby dostarczyć odpowiednie produkty na odpowiednich rynkach - powiedział Marc Reuss, prezes GM North America.

– Model Cruze został opracowany z myślą o globalnych rynkach i zróżnicowanych warunkach eksploatacji, w związku z czym możemy obecnie oferować nabywcom lepsze osiągi i większą wszechstronność na przykład w postaci modelu Cruze Clean Turbo Diesel, który jeszcze w tym roku zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych.


W najbliższym czasie w sprzedaży pojawi się 25 nowych lub gruntownie zmodernizowanych samochodów, w tym nowa generacja Corvette Stingray oraz modele Silverado i Impala w USA, a także modele Spin, Trax, Orlando i Colorado na kilku największych rynkach świata.