Całkiem nowy Citroen C3

Całkiem nowy Citroen C3

Citroen stopniowo wraca do typowego dla siebie stylu projektowania samochodów. Nowa generacja modelu C3, niczym auta francuskiej marki sprzed lat, wyróżnia się oryginalną stylistyką i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi.

Citroen od 2002 r. sprzedał 3,5 mln egzemplarzy różnych generacji C3. Najnowsze wcielenie ma szansę stać się jednym z przebojów segmentu miejskiego.

Auto ma 3,99 m długości. Cechą charakterystyczną są rozdzielone światła przednie. Na bokach, tak samo, jak w C4 Cactusie, znajdują się panele Airbump, które amortyzują uderzenia.

W skład wyposażenia wchodzą m.in. nawigacja 3D ze sterowaniem głosowym, kamera cofania, alarm niezamierzonego przekroczenia linii oraz system kontroli martwego pola.

Bardzo ciekawą innowacją jest ConnectedCAM Citroën. Jest to szerokokątna, multimedialna kamera HD, wbudowana w nadwozie, pozwalająca na rejestrowanie obrazów i filmów oraz udostępnianie ich na portalach społecznościowych lub też zachowanie ich dla siebie.

W gamie silnikowej znajdą się trzycylindrowy silnik benzynowy PureTech (w wariantach o mocy 68, 82 i 110 KM) oraz diesel BlueHDi (75 bądź 100 KM).