Test: Dacia Logan Pick-up

Test: Dacia Logan Pick-up

Dacia zaprezentowała już nową generację modelu Logan, ale w ofercie jeszcze można znaleźć auta starszej generacji. Jednym z nich jest praktyczny Logan Pick-up.

Pick-up Dacii wygląda bardzo zgrabnie. Skrzynia ładunkowa nie sprawia wrażenia doklejonej na siłę. Firma twierdzi, że klienci bardziej niż wygląd cenią sobie praktyczność auta, jaką zapewniają czarne i masywne zderzaki.

Skrzynia ładunkowa ma długość180 cm i szerokość 137 cm. Wysokie na 54 cm boczne ściany pokryte są na górze solidną, plastikową osłoną, którą można obciążyć stukilogramowym ciężarem. Ładunek umieszczony na tylnej burcie może ważyć do 300 kg. Łączna ładowność Dacii wynosi 800 kg.

We wnętrzu pick-upa zastosowano tanie i szare, choć przyzwoicie zmontowane plastiki. Za przednimi siedzeniami wygospodarowano trzystulitrową przestrzeń na podręczne bagaże.

Ceny wersji wyposażonej w benzynowy silnik 1,6 o mocy 84 KM zaczynają się od niecałych 27 000 zł. Odmiany z dieslami o mocy 75 i 90 KM są droższe o 6000-8000 zł, ale są one bardziej godne polecenia ze względu na niższe od 3 do 5 l zużycie paliwa na 100 km. W podstawowej wersji Base znajdziemy jedynie poduszkę powietrzną kierowcy i ABS. Do Logana Confort można dokupić m.in. klimatyzację i radioodtwarzacz mp3.