Test: Dacia Logan MCV

Test: Dacia Logan MCV

Dacia Logan w wersji kombi nie jest może szczytowym osiągnięciem motoryzacyjnym, ale solidnym, praktycznym i tanim autem rodzinnym.

Druga generacja Dacii Logan cechuje się prostą stylistyką. Auto wygląda jednak ładnie. Pasa przedniego z pewnością nie powstydziłyby się droższe konstrukcje.

We wnętrzu dominują twarde plastiki, ale wnętrze łatwo utrzymać w czystości, co może mieć niebagatelne znaczenie dla rodzin z dziećmi. Do ergonomii nie ma większych zastrzeżeń. Przeszkadzać może jedynie to, że przyciski do sterowania szybami umieszczone są na dece rozdzielczej. Cóż, widocznie tak było taniej.

Fotel można regulować na wysokość. Szkoda, że Logan wciąż nie doczekał się dwupłaszczyznowej regulacji kierownicy.

Fotele nie mają zbyt dobrego trzymania bocznego, ale sprawdzają się na długich trasach. Z tyłu mogą w miarę wygodnie podróżować nawet wysokie osoby. Bardzo dużym atutem Dacii MCV jest bagażnik. Pojemność wynosząca 573 l w aucie mierzącym mniej niż 4,5 l robi wrażenie.

Pod maska testowanej wersji pracował diesel 1,5 dCi o mocy 90 KM. i maksymalnym momencie obrotowym 220 Nm. Zapewnia on jazdę ekonomiczną. Średnie spalanie wynosi 5,5-6 l/100 km. Przyspieszenie do setki trwa niemal 13 s, a prędkość maksymalna wynosi 173 km/h.

Najtańsza wersja Dacii Logan MCV (z motorem o mocy 75 KM i niemal bez wyposażenia) kosztuje zaledwie 33 900 zł. My testowaliśmy odmianę Laureate, która na pokładzie miała m.in. czujniki parkowania, system multimedialny z nawigacją, elektrycznie sterowane szyby i lusterka oraz klimatyzację. Samochód został wyceniony na niemal 57 000 zł.