Dziesięć lat modelu Dacia Logan

Dziesięć lat modelu Dacia Logan

Dacia Logan pojawiła się na rynku 10 lat temu. Z tej okazji opracowano specjalną wersję obecnej, drugiej generacji tego samochodu. Będzie ona sprzedawana w Rumunii.

Auto wyróżnia się m.in. zmienionymi reflektorami, przyciemnianymi lampami tylnymi i przestylizowanym zderzakiem tylnym. Pojazd został wyposażony w lusterka z kierunkowskazami. Na karoserii pojawiły się specjalne znaczki z oznaczeniem jubileuszowej odmiany.

Deska rozdzielcza została zapożyczona z Renault Symbol, sedana bazującego na Loganie oferowanego m.in. w Turcji. Konsola centralna ma czarne, błyszczące wykończenie. W wyposażeniu znajdzie się m.in. klimatyzacja automatyczna, tempomat i nawigacja z ekranem dotykowym. Kierownica jest obszyta skórą. Po raz pierwszy w historii przełączniki do otwierania elektrycznie sterowanych szyb powędrowały na drzwi. Standardowo są instalowane na desce rozdzielczej.

Do wyboru będą 75-konne silniki: benzynowy o pojemności 1,2 l oraz diesel 1,5 dCi. Dacia wyprodukuje 2000 egzemplarzy modelu Logan 10th Anniversary Edition.