Ford Mustang dla Europy - dane techniczne

Ford Mustang dla Europy - dane techniczne

Ford opublikował dane techniczne modelu Mustang w europejskiej specyfikacji.

Obecna generacja Mustanga będzie pierwszą, która oficjalnie pojawi się w sprzedaży w Europie. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w lipcu.

Podstawowa wersja będzie wyposażona w silnik EcoBoost o pojemności 2,3 l. Jednostka generuje 317 KM i 432 Nm. Samochód z tym motorem pod maską przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,8 s (odmiana w nadwoziu fastback z manualną skrzynią biegów), spala średnio 8 l/100 km i emituje do atmosfery 179 g/km dwutlenku węgla.

Ford Mustang z 5-litrowym silniiem V8 dysponuje 421 KM i 530 Nm. Dzięki pomocy systemu kontroli startu pojazd z 6-biegową skrzynią manualną osiąga 100 km/h w 4,8 s. Średnie spalanie to 12 l/100 km, a emisja dwutlenku węgla 281 g/km.

Chociaż klienci nie znali wcześniej dokładnych informacji na temat osiągów, Ford zebrał już ponad 2200 zamówień na auto w Europie. Producent podaje, że dostosował ustawienia zawieszenia do wymagań kierowców ze Starego Kontynentu.

Wszystkie egzemplarze Mustanga będą miały w standardzie Performance Pack, w które skład wchodzą m.in. wzmocnione hamulce. Podstawowe wyposażenie obejmować będzie też 19-calowe felgi, dyfuzor, dwustrefową klimatyzację, system SYNC 2 ze sterowaniem głosowym i 8-calowym ekranem, 9-głośnikowy system audio i tylne lampy LED.