Hyundai i30 nowej generacji

Hyundai i30 nowej generacji

Nowy Hyundai i30 wejdzie do produkcji na początku 2017 r. Będzie pierwszym modelem koreańskiego producenta, który będzie dostępny w wersji ze sportowej linii N.

Model i30 pokazuje, jak będą prezentować się nowe samochody marki Hyundai. Auto ma długi przód, dużą atrapę chłodnicy, reflektory projekcyjne LED i pionowe, diodowe światła do jazdy dziennej z funkcją kierunkowskazu.

Do wyboru będzie 12 kolorów nadwozia. trzy z nich do lakiery perłowe: Stargazing Blue, Micron Gray, Phantom Black. Siedem jest metalizowanych: Demitasse Brown, Intense Copper, Moon Rock, Fiery Red, Platinum Sliver, Ara Blue i White Sand, a także dwa kolory niemetalizowane: Engine Red i Polar White.

Auto będzie można wyposażyć w 8-calowy ekran dotykowy do obsługi multimediów (z Apple CarPlay i Android Auto) umieszczony wysoko na desce rozdzielczej, bezprzewodowy panel ładowania indukcyjnego do telefonów komórkowych, podgrzewanie kierownicy, panoramiczne okno dachowe z możliwością uchylenia lub przesuwania paneli. Bezpieczeństwo będą poprawiać m.in. system autonomicznego hamowania awaryjnego, tempomat z asystentem utrzymania odległości, asystent utrzymywania pasa ruchu czy monitoring martwego pola w lusterkach.

Hyundai i30 będzie pierwszym modelem, który będzie oferowany z silnikiem 1.4 T-GDI o mocy 140 KM. W gamie znajdzie się też trzycylindrowy 1. T-GDI o mocy 120 KM oraz wolnossący motor 1.4 MPU generujący 100 KM. W palecie silnikowej będzie także diesel 1,6 l w wariantach o mocy 95, 110 lub 136 KM.