Infiniti JX - SUV dla rodziny

Infiniti JX - SUV dla rodziny

Infiniti JX Concept przewiezie w luksusie do siedmiu osób.

Infiniti od długiego czasu wysyłało do mediów fotografie, na których było widać niewielkie fragmenty nowego samochodu. Wreszcie model JX możemy oglądać w pełnej krasie. Auto zostało zaprezentowane na Pebble Beach Concours d’Elegance w Monterey, w amerykańskim stanie Kalifornia. Wprawdzie SUV wciąż nosi przydomek Concept, ale zapewne wersja produkcyjna niewiele będzie się różnić od studium. Seryjne Infiniti zadebiutuje na LA Auto Show w listopadzie.

W odróżnieniu od FX, model JX ma mieć bardziej praktyczny charakter. Karoseria pojazdu ma elementy stylistyczne typowe dla Infiniti, np. światła, grill i „pofalowany” tylny słupek, ale bryła nadwozia przypomina np. Mitsubishi Outlandera.

Infiniti JX Concept - GALERIA

Infiniti JX ma kabinę przystosowaną do przewozu siedmiu osób. W ostatnim rzędzie siedzeń zmieszczą się nawet dorosłe osoby, a jazda na samym końcu nie ma być katorgą. W zajmowaniu miejsca w trzecim rzędzie pomaga przesuwany rząd drugi.

Infinti podało niewiele informacji nt. mechaniki. Pod maską JX Concept pracuje motor V6 (prawdopodobnie o pojemności 3.7 l). W wyposażeniu znajduję się 140głośnikowy system audio Bose oraz układy poprawiające bezpieczeństwo czynne, w tym wykrywający auta w martwym polu.