Jeep Compass - SUV w stylu Grand Cherokee

Jeep Compass  - SUV w stylu Grand Cherokee

Jeep Compass przeszedł face-lifting, który upodobnił go do nowego Grand Cherokee.

Jeep Compass, nawiązujący wyglądem do luksusowej terenówki Grand Cherokee, to brat bliźniak modelu Patriot, który z kolei ma przypominać twardego Cherokee.

Przed face-liftingiem modele Compass i Patriot łatwo było pomylić. Teraz będzie to trudne. Nowe lampy zastąpiły dotychczasowe, okrągłe reflektory. Inne są również tylne światła, zrobione z diod LED. Bardziej elegancki grill ma, tradycyjnie dla Jeepa, siedem pionowych szczelin. Ponadto, modyfikacje objęły zderzaki, maskę oraz relingi dachowe. Nad tylną szybą został zainstalowany spojler w kolorze nadwozia.

Specjalnie dla modelu Compass, Jeep opracował nowe wzory aluminiowych felg. Standardowo auto jeździ na 17-, wersja Limited zaś na 18-calowych kołach.

JEEP COMPASS 2011 - GALERIA ZDJĘĆ


Compass odziedziczył wnętrze po zmienionym Patriocie, który przeszedł kurację odmładzającą kilka miesięcy temu. Środek jest wykończony lepszymi materiałami, boczki drzwi są zrobione z miękkiego tworzywa. W nowej, trójramiennej kierownicy zostały zamontowane przyciski do obsługi radia, tempomatu i telefonu.

Do napędu Jeepa Compass posłużą benzynowe jednostki 2.0 i 2.4 l o mocach 158 i 172. Jednostki mogą być sprzężone z 5-biegową przekładnią manualną lub bezstopniową skrzynią CVT.

Jeep przekonstruował zawieszenie SUV-a, które ma większy prześwit i lepiej tłumi nierówności.

Compass jest oferowany w wersji z napędem na przód, na cztery koła z trybem blokowania napędu lub 4x4 z układem trans axle i reduktorem.

Jeep Compass po face-liftingu trafi do amerykańskich salonów jeszcze w grudniu. U nas pojawi się prawdopodobnie na początku 2011 roku.