Lancia Ypsilon Black&Red - dla facetów

Lancia Ypsilon Black&Red - dla facetów

Nowa wersja wyposażeniowa ma zachęcić młodych mężczyzn do kupna Lancii Ypsilon.

Niegdyś Lancia była ściśle związana ze sportem motorowym. Przez wiele lat klientów do salonów przyciągały sukcesy takich modeli, jak Fulvia, Stratos i Delta HF Integrale. Teraz Lancia produkuje auta stylowe, ale obciążone stereotypem samochodów głównie dla kobiet.
Dotyczy to zwłaszcza modelu Ypsilon. Producent chce nieco odwrócić ten trend i przygotował specjalną wersję miejskiego pojazdu. Black&Red ma zainteresować młodych mężczyzn, którzy doceniają „sportowy styl i technologię audio”. Samochód można pomalować jednym z dwóch czerwonych lakierów (Argilla Red, Fiamma Red) lub na czarno (Vulcano Black). Możliwa jest też kombinacja Argilla Red z Vulcano Black. Wnętrze jest również czarno-czerwone.

 

W wyposażeniu standardowym Lancii Ypsilon znajduje się manualna klimatyzacja, system audio, podnoszony na wysokość fotel kierowcy, elektrycznie otwierane przednie szyby, 15-calowe felgi oraz pakiet systemów – ABS z EBD, ESC, ASR i Hill Holder.

 

Lancia Ypsilon Black&Red będzie dostępna z benzynowym silnikiem 1.2 o mocy 69 KM oraz 95-konnym dieslem 1.3. Samochód zadebiutuje na grudniowym Bologna Motor Show 2011.