Odnowiony Peugeot 2008 wjeżdża do salonów

Odnowiony Peugeot 2008 wjeżdża do salonów

Peugeot 2008 po modernizacji jest już dostępny na polskim rynku. Z samochodem będzie się można zapoznać w trakcie dni otwartych, które rozpoczynają się 17 czerwca.

Peugeot 2008 pojawił się na rynku w 2013 r. Łączna sprzedaż na całym świecie wyniosła 585 tys. sztuk, Samochód plasuje się w Europie wśród trzech najpopularniejszych modeli w segmencie.

Crossover po liftingu ma poszerzone nadkola, nowy grill i osłony podwozia, a w katalogu pojawił się nowy kolor lakieru Czerwony Ultimate. Nowa gama obejmuje poziomy wyposażenia Access, Active i Allure.

Auto z Grip Control, systemem optymalizacji trakcji w warunkach słabej przyczepności, jest wyposażone w specjalne opony całoroczne Mud & Snow, przystosowane również do jazdy w zimie. W wyposażeniu 2008 pojawia się także funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLinkTM i Apple Carplay, a także kamera cofania, Active City Brake i Park Assist.

Cztery wersje crossovera, w tym odmiana z silnikiem 1.2 PureTech 130 S&S z manualną 6-przełożeniową skrzynią biegów, mogą się poszczycić pozycją Best in Class w swoim segmencie. Jednostki spełniają normę Euro 6.