Nowy Peugeot 5008 - już nie van, a crossover

Nowy Peugeot 5008 - już nie van, a crossover

Nowa generacja modelu Peugeot 5008 nie jest, jak poprzednik, minivanem, a crossoverem, czyli przedstawicielem obecnie najpopularniejszego segmentu w Europie.

Peugeot przy okazji konstruowania 5008 zrobił to samo, co w przypadku mniejszego modelu 3008, czyli zmienił kategorię, do której auto jest przypisane. Chociaż auto nie jest już przedstawicielem segmentu MPV, pozostało praktyczne.

Peugeotem 5008 może podróżować do 7. osób. W drugim rzędzie zamontowano trzy osobne fotele, które są składane i mają funkcję regulacji pochylenia oparcia. Ostatni rząd można schować w podłodze bagażnika.

Peugeot 5008 ma 4,64 m długości, o 19 cm więcej w porównaniu do 3008 i o 11 cm więcej w stosunku do poprzednika. Rozstaw osi pojazdu to 2,84 m.

Samochód ma tzw. i-Cockpit, czyli deskę rozdzielczą nowej generacji. Kierownica jest mała, a za nią umieszczono wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala. Można na nim wyświetlać wskazania prędkościomierza i obrotomierza, a także szereg innych informacji, np. wskazania nawigacji.

Poza nim na desce rozdzielczej znajduje się 8-calowy ekran dotykowy do obsługi systemu multimedialnego z się funkcją Mirror Screen, wykorzystującą MirrorLink i Apple Carplay.

W gamie znajdzie się sześć wersji dieslowskich i cztery benzynowe. Topowy Peugeot 5008 GT będzie wyposażony w jednostkę 2.0 BlueHDi o mocy 180 KM współpracującą z 6-biegową skrzynią automatyczną.