Renault Megane Sedan - następca modelu Fluence

Renault Megane Sedan - następca modelu Fluence

Renault zaprezentowało kolejną wersję Megane nowej generacji. Sedan, który na niektórych rynkach będzie sprzedawany pod nazwą Grand Coupe, ma elegancką stylistykę i duży bagażnik.

Sedan to trzecia wersja nadwoziowa Megane, po hatchbacku i kombi. Samochód zastąpi w gamie Renault model Fluence. Auto pod względem stylistyki tylnej części przypomina większy model Talisman.

Jedną z zalet pojazdu jest duży bagażnik, który ma pojemność 508 l. Klapę kufra można łatwo otworzyć ruchem stopy korzystając z systemu Easy Trunk Access.

Renault Megane Sedan ma takie samo wnętrze, jak inne wersje. Auto zamiast tradycyjnych zegarów może mieć wyświetlacz TFT. Na środku deski rozdzielczej znajduje się ekran dotykowy o przekątnej 8,7 cala służąca do obsługi multimediów. Samochód może zostać wyposażony w system hamowania awaryjnego i asystent pasa ruchu.

W gamie znajdą się dwa silniki benzynowe: SCe 115 współpracujący z 5-biegową skrzynią manualną lub bezstopniową przekładnią CVT oraz TCe 130 dostępny z 7-stopniową skrzynią dwusprzęgłową EDC bądź 6-biegową manualną. W katalogu będą trzy diesle: dCi 90 z 6-biegową skrzynią manualną,  dCi 110 z 6-biegową skrzynią manualną lub 6-stopniową EDC,  dCi 130 z 6-biegową skrzynią manualną.