Miss Scania

Miss Scania

Tytuł Pomorskiej Miss Scania 2009 przypadło 3-osiowemu ciągnikowi Scania R560.

Konkurs zorganizowano w siedzibie gdańskiego oddziału Scania. W szranki stanęło ok. 30 ciężarówek choć wybory były okazją do spotkania 1,5 tys. miłośników tuningowanych pojazdów Scania.
 
Nagrodę główną, tytuł Pomorskiej Miss Scania 2009 jury składające się z dziennikarzy prasy motoryzacyjnej przyznało 3-osiowemu ciągnikowi Scania R560 należącemu do Trans-Powiśla ze Sztumu, rodzinnej firmy prowadzonej przez ojca Jerzego i syna Adama Miętkowskich. Właściciele to pasjonaci motoryzacji lubujący się w marce Scania.

W nagrodzonym pojeździe, wszystko, poza artystycznym malowaniem, wykonali własnoręcznie. To nie pierwszy laur zwycięzców, którzy triumfowali już na Power Truck Show 2009 w Finlandii oraz w tegorocznym Master Truck Festival w kategoriach Master Truck of Poland i Master Truck of the Interior.

Na co dzień samochód użytkowany jest na trasach Skandynawii przy kole podbiegunowym, a roczne przebiegi wynoszą 110 tys. km. Stąd specjalne wzmocnienia i okratowania widoczne z przodu pojazdu, mające na celu ochronę szyby przed kamykami, którymi zimą posypuje się drogi w Norwegii.