Trabant - reaktywacja

Trabant - reaktywacja

Podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie oczom szerokiej publiczności zaprezentuje się prototyp nowego Trabanta.

Na ostatnich targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowana została miniatura Trabanta w skali 1:10. Wtedy powstaniu nowego modelu towarzyszyło jeszcze wiele znaków zapytania. Jednak bardzo duże zainteresowanie wśród zwiedzających i co ważne, wiele pozytywnych opinii, spowodowało, że będziemy mogli zobaczyć pełnowymiarowy prototyp.

Za powstaniem nowego Trabanta stoją dwie firmy. Pierwszą z nich jest Herpa, która specjalizuje się w wytwarzaniu miniaturowych modeli samochodów. Wykupiła prawa do marki i zaprosiła do współpracy IndiKar Druga firma jest specjalistą w produkcji pojazdów specjalnych, w tym opancerzonych, części do aut oraz prototypów samochodów.

Wskrzeszony klasyk nosi nazwę Trabant nT (new Trabi).
Napędzany będzie silnikiem elektrycznym, którego zasięg po pełnym naładowaniu litowo-jonowych akumulatorów wyniesie około 250 km. Ponadto samochody wyposażone będą w ogniwa słoneczne, które zasilać mają układ klimatyzacji.

W latach 1957-1991 w zakładach w Zwickau zostało wyprodukowanych nieco ponad 3 mln Trabantów, z których część wciąż można spotkać na drogach.