Volvo V90 - flagowe kombi

Volvo V90 - flagowe kombi

Volvo zaprezentowało model V90, czyli S90 w wersji kombi. Auto oficjalnie zadebiutuje podczas Geneva Motor Show.

Volvo nie ujawniło jeszcze wszystkich informacji na temat V90. Nie znamy chociażby tak istotnego parametru w przypadku kombi jak pojemność bagażnika.

Wiadomo za to, że V90 powstało w oparciu o platformę Scalable Product Architecture. W gamie silnikowej znajdą się m.in. wysokoprężne warianty D4 i D5 o mocy odpowiednio 190 i 233 KM. Ta druga odmiana będzie miała standardowo napęd AWD i będzie wykorzystywał system Power Pulse składający się z elektrycznej sprężarki oraz pojemnika na sprężone powietrze.

W ofercie będą też wersje z 2-litrowym silnikiem benzynowym. Słabszy wariant T5 nie będzie miał sprężarki mechanicznej i będzie mieć napęd na oś przednią. V90 T6 będzie wykorzystywać sprężarkę mechaniczną i turbosprężarkę. Moc tej odmiany to 320 KM. Będzie ona trafiać na obie osie. Topowe Volvo V90 to T8, hybryda typu plug-in o mocy 420 KM.

Volvo twierdzi, że V90 będzie samochodem z największą seryjną liczbą systemów poprawiających bezpieczeństwo na rynku. W skład wyposażenia wejdą m.in. City Safety z funkcją wykrywania dużych zwierząt (jelenie, łosie itp.) czy system Run-off Road Migration, który zapobiega kolizji spowodowanej zjazdem z jezdni przy prędkości do 140 km/h.